Karlovy Vary

Trenér U15 František Krejčí hodnotil 3. kolo futsalového krajského přeboru

sobota 18.1.2020, zimní futsalová liga

TJ Lokomotiva Karlovy Vary - SK Dolní Rychnov 2 : 9

Branky: 0:1, 1´ 0:2, 9´ 0:3, 13´ 0:4, 16´ 0:5, 17´ Šlapa přihrává a Paluška snižuje 1:5, 19´ přišel další dobrý okamžik, Šlapa zapojoval a ještě vylepšuje stav 2:5, 27´ zranil se Rahmouni a než se vzpamatoval Jiránek v brance už lovil míč ze sítě 2:6, 28´ 2:7, 29´ 2:8, 29´ 2:9

Hodnocení utkání:

Dolní Rychnov byl soupeř, kde jsem věřil, že můžeme uspět. Bohužel neuplynula ani minuta, Rahmouni neměl svůj den a "zařídil" dvoubrankové vedení soupeře. Veškeré odhodlání kluků dostalo facku hned na úvod. Přitom kluci rozhodně nehráli špatně. Snažili se hrát a pěknými kombinacemi se dostávali do šancí. Bohužel branka z toho nepadla. Tak se stalo, že soupeř po našich dalších drobných chybách zvýšil svůj náskok. Pak se naštěstí přece jen urodilo a dvakrát jsme se trefili i my. Když už to vypadalo, že se nadýchneme a pokusíme se stav ještě zlepšit, tak se zranil Rahmouni a do branky musel Jiránek. Než se nadál, tak během dvou minut 4x inkasoval. Závěr utkání to už byla křeč ....

Nicméně většina kluků dřela, bojovala, zase se hodně snažil a byl vidět Rolenc. Dokud s ním byl ve dvojici Jiránek, tak se nám dařily kombinace. Rolenc musel odehrát bez střídání a v závěru se to přece jen už projevovalo. Šustr hrál v tomto prvním utkání hodně nejistě a až příliš snadno se nechal obcházet. Když pak musel Jiránek do branky, kompaktnost obrany se ztratila. Hodně se snažil Šlapa, tentokrát se snažil i Paluška. Baczszynski prostě nedává týmu to, co je potřeba, nechce se mu pomáhat v defenzivě. Hodně jsem na něj spoléhal, ale bohužel ani dva samostatné nájezdy neproměnil.

TJ Lokomotiva Karlovy Vary - TJ Spartak Chodov 0 : 13

Branky :0:1, 5´ 0:2, 7´ 0:3, 14´ 0:4, 19´ 0:5, 20´ 0:6, 20´ 0:7, 21´ 0:8, 23´ 0:9, 24´ 0:10, 27´ 0:11, 27´ 0:12, 30´ 0:13

Už před zápasem bylo jasné, že vzhledem ke zranění Rahmouniho, bude muset druhý zápas odchytat Jiránek a tudíž vzhledem k počtu našich hráčů budou Rolenc a Šustr hrát proti velmi silnému Chodovu celých 30 minut. Od začátku bylo také jasné, kdo bude na hřišti pánem. Urostlí chodovští chasníci nás snadno přehrávali i přetlačovali a bylo to jen otázkou výše skóre. Navíc Rolenc už toho měl dost z předchozího utkání. Na druhé straně musím říct, že smekám i před Šustrem. První utkání se mu moc nepovedlo, ale v tomto zápase se každou minutou zlepšoval. V druhé polovině už pak odehrál plnohodnotný výkon.

Celkové hodnocení 3. kola:

Na dnešní turnaj bylo těch omluvenek až příliš a je mi z toho smutno. Každý komentář k tomu je zbytečný. Takto náročná utkání se nedají hrát v 5-ti hráčích. Není se ale na co vymlouvat. Týmy, proti kterým hrajeme, mají navíc většinu hráčů o rok a více starší a často se jedná o hráče, kteří dokážou být rozdílovými. My takového " dorazového" hráče nemáme. Jenže to, jak se kluci dokážou vyždímat, je obdivuhodné. Kluci často ještě věkem mladší žáci bojují srdnatě a za to si zaslouží slova pochvaly. Je úžasné, jak většina kluků dokáže i za velmi nepříznivého stavu, bojovat jak o život. O toho si fakt cením.

Navíc jsem opět viděl spoustu zajímavých akcí, které mě potěšily a které mě stále naplňují optimismem směrem k příští sezóně.

Rahmouni opět ukázal, že dokáže odehrát skvělý turnaj a podržet kluky, aby další turnaj zcela "vybouchnul". A to je bohužel dnešní případ. Dvojice Jiránek a Rolenc dokáže být těmi hráči, kteří se skvěle zapojují do mezihry. Hlavně Rolenc roste každým zápasem v osobnost týmu. Jiránek v druhém utkání jako brankář uspěl a měl spoustu velmi dobrých. V druhém utkání se rozehrál velmi slušně Šustr a to je pro mě velmi příjemná zpráva. Měl toho plné zuby, ale vydržel a to je potěšitelné. Obě utkání "odmakali" mladší žáci Paluška a Šlapa. Jak jsem zmiňoval Baczszynski má předpoklady být platným hráčem, ale nefunguje jako týmový hráč. Určitě je schopen lepšího výkonu a ten od něj očekávám. Dnes jsem spokojen nebyl.