Lokáda šla do vedení, pak se ale děly věci...

11. 9. 2021 (zdroj: text: David Křížek, foto: ilustrační foto)

Na půdu jednoho z aspirantů na postup, Baníku Královského Poříčí, zajížděl tým TJ Lokomotiva Karlovy Vary. Hosté mají výkony jak na houpačce, tentokrát se chtěli pokusit o překvapení a obrat favorita o body. Dokázali jít dokonce do vedení, to jim ale dlouho nevydrželo a nakonec odjíždí s pořádným výpraskem.

Hosté vedli, domácí otočili

Úvod zápasu zastihl hosty poměrně dobře připravené, ti vycházeli především z pevné obrany a dařilo se jim odolávat náporu a šikovnosti domácích fotbalistů. Varští šli dokonce do vedení. Po rychlém brejku se z zakončení dostal Roman Riedl a k velkému překvapení všech diváků poslal hosty do vedení. Ztrátu ale domácí stáhli už po sedmi minutách, kdy se prosadil David Dudešek. O pět minut později už Poříčí dokonce vedlo a ve 39. minutě to bylo už o dvě branky, když se trefili Marek Kratochvíl Roman Domin. Do kabin tak šli domácí s nakonec poměrně pohodlným náskokem.

Hosté odpadli a stříleli jen domácí

Pokud se hostům povedl vstup do první půle, tak začátek druhé je zastihl myšlenkami ještě v kabině a pak už to šlo s jejich výkonem pouze z kopce. Hned ve 47. minutě totiž zvyšoval na 4:1 Pavel Peterka. Pátou branku domácích a zároveň svou druhou v utkání přidal Roman Domin. V 60. minutě se mezi střelce zapsal také domácí kapitán Jiří Šellong. Dvě branky během jedné minuty pak vstřelili domácí v 63. minutě, když se trefili Daniel Unger Roman Domin, který tak završil svůj hattrick. Ani to ale třicetiletému útočníkovi nestačilo, čtvrtou branku totiž přidal v 72. minutě a zvyšoval už na astronomických 9:1. Závěrečnou branku a třešničku na celém utkání vstřelil v 80. minutě Jan Jiráček a stanovil tak účet zápasu na konečných 10:1.

Ohlasy k zápasu

TJ Lokomotiva Karlovy Vary

Jakub Kolář, kapitán: Věděli jsme že nás nečeká nic lehkého, ale bohužel jsme se k tomu vůbec nepostavili čelem a sešli jsme se jen tak tak s tím, že v základní sestavě bylo mnoho hráčů, kteří nejsou zdraví. Není nic moc co hodnotit, soupeř byl ve všem o dvě třídy lepší a podle toho i výsledek vypadal. Chtěl bych poděkovat všem, kteří se nevymluvili a přišli. Za zmínku stojí snad jen prvních 30 minut, kdy jsme pozorně bránili a povedlo se nám vstřelit první branku, potom se nám ale hra rozpadla a do naší sítě padala jedna branka za druhou. Tento zápas musíme hodit za hlavu a začít na sobě tvrdě pracovat, protože pokud budeme pokračovat tímto stylem, tak nás čeká boj o setrvání v krajském přeboru.