Františkovy Lázně si z Varů odváží tři body

4. 9. 2021 (zdroj: text: David Křížek, foto: ilustrační foto)

Hořkou pilulku v podobě prohry museli zkousnout hráči Lokomotivy KV, kteří na svém hřišti přivítali Františkovy Lázně. Lepšímu výkonu nepomohlo ani sympatická kulisa čítající 101 diváků.

Hosté se prosadili, domácí ne

Do utkání vstoupili domácí velice aktivně a zdálo se, že to budou oni, kdo se bude starat o tempo hry. Vypracovali si i několik zajímavých situací, ani jedna šance ale brankou neskončila, dvakrát byla orazítkována branková konstrukce! A pokud známe fotbal, lpí především na jednom pravidle - nedáš, dostaneš. Ve 24. minutě se po velkém nedůrazu obránců v domácím vápně dostal k míči Lukáš Hibler, který ho naservíroval před prázdnou branku Martin Lukáč a ten neměl sebemenší problém uklidit míč do domácí sítě. 0:1. Domácím se zanedlouho podařilo vyrovnat, ale pro ofsajdové postavení byla branka správně odvolána. Františkovy Lázně udržely to nejtěsnější vedení až do poločasové přestávky.

Frantovky své vedení pojistily a berou všechny body

Ve druhé půli se domácí nadále snažili domácí zvrátit utkání na svou stranu. Během první dvacetiminutovky byli ale hned třikrát nuceni z důvodu zranění střídat a s těmito změnami se vytratila i tolik potřebná herní pohoda. Hosté byli domácím vyrovnaným soupeřem a v podstatě jim po celý poločas nedovolili vypracovat si byť jen jednu větší šanci. V 58. minutě navíc přišla pojistka vedení, ke schované střele natáhl David Ščislák a trefil se natolik parádně, že gólman neměl šanci zasáhnout.

Ohlasy k zápasu

TJ Lokomotiva Karlovy Vary

Jakub Kolář, hráč: Do utkání jsem šli s tím, že chceme doma naplno bodovat. Začátek utkání jsme byli jasně lepším týmem a dobývali branku soupeře. Chybělo trochu štěstí, když jsme ve 14 a 18.min nastřelili pouze brankovou konstrukci. Potom přišel zkrat při dávání si přednost v našem malém vápně a rázem jsme prohrávali. Pokračovali jsme ve snaze vstřelit branku, ale bohužel jediná vstřelená branka byla z ofsadju. Dále jsme spálili pár šancí a do šaten se šlo za stavu 0.1. Po změně stran jsme byli nuceni kvůli zranění 3x střídat a už jsme nenašli cestu jak se zápasem cokoliv udělat. Druhá půle byl totální zmar, při kterém jsme si nedokázali vypracovat prakticky jedinou příležitost a nakonec se prosadil soupeř z brejku. V zápase nám chyběla bojovnost a touha po vítězství, bez toho se vyhrávat nedá. Samozřejmě by se zápas vyvíjel jinak kdybychom šli do vedení my, ale na to se vymlouvat nemůžeme. Spadli jsme z obláčku na zem a musíme teď zlepšit tréninkovou morálku a nasazení v zápase.

FC Františkovy Lázně

Martin Záruba, hráč: První poločas byl vyrovnaný ale damácí si vytvořili více šancí. 2x nás zachránilo břevno, 2x golman poté jsme šli do vedení po dobre akci Lukáše Hiblera, kdy po promarněné šanci vybojoval balon a vratil před prázdnou branku, kde ho Martin uklidil do brány. Tím skončil první poločas. Ve druhém polačase jsme domácí už k ničemu nepustili a navíc jsme po krásné schované střele šli do vedení 2:0. Do konce zápasu už jsme výsledek a hru kontrolovali a po dlouhé době jsme udrželi nulu.