Mladší dorostenci U17 prožili turnaj plný nepříjemných chvil

4.kolo karlovarského krajského přeboru dorostu U17

Voborský, Novotný, Kalenda, Čechura, Badal, Hořt, Habor M., Smrt V., Smrt M.,

TJ Lokomotiva Karlovy Vary    -    Nejdek     1 : 5 ( 1 : 2 )

Branky : Jiránek 1:0, 12´ 1:1(p), 17´ 1:2, 21´ 1:3, 25´ 1:4,26´ 1:5

Hodnocení utkání :

Ironie osudu opět psala svůj příběh. Dlouho se toho na hřišti moc nedělo. Opticky vyrovnaný začátek přinesl změnu v tom, že jsme si tentokrát pohlídali začátek a dokonce jsme šli v polovině prvního poločasu do vedení. Brzo ale bylo vyrovnáno z penalty, po "nešikovné" ruce v našem pokutovém území. Do poločasové přestávky jsme inkasovali ještě jednou, přesto jsme odehráli dobrý poločas.

To už se ale nedá říct o poločase druhém. To už pro "zranění" nenastoupil jeden z našich hráčů a vše se začalo hroutit. Taktické chyby, ztráty míčů dokázal soupeř trestat a navíc začaly postupně startovat naše další zranění. Soupeř byl najednou na koni a my už jsme těžce tahali za kratší konec. Soupeř hrál ve vysokém tempu, my už jsme v podstatě nemohli střídat - nebylo téměř kým. Přišel ke slovu "kelen" a tak jsme utkání nakonec dohráli.

TJ Lokomotiva Karlovy Vary     -    Baník Svatava    4 : 12 ( 1 : 6 )

Branky : 0:1, 2´ 0:2, 4´ Hudec 1:2, 5´ 1:3, 10´ 1:4, 12´ 1:5, 18´ 1:6, 22´ 1:7, 26´ Jiránek 2:7, 28´ Jiránek 3:7, 29´ 3:8, 30´ 3:9, 32´ 3:10, 34´ 3:11, 36´ Rolenc 4:11, 40´ 4:12

Druhý poločas předchozího utkání nám dal zabrat a tak se dalo jen těžko očekávat, že proti Svatavě uspějeme. To se také naplno projevilo a soupeř šel rychle do dvoubrankového vedení. Po chybě brankáře jsme sice snížili, ale my už jsme neměli kde brát. Musel už z branky odstoupit i brankář Ivan Habor, ale přestože jsme měli na hřišti dva bývalé brankáře, tak na jeho místo šel Honza Buriánek, který už nebyl schopen pracovat v poli. Nicméně naše přetížení se čím dál víc projevovalo, a tak Kuba Sibrt a Vašek Šustr museli jít na opakovaný  "Kelenový" obstřik. Smutný pohled na naše kulhající hráče ve hře, ale klobouk dolů, že i tito hráči dokázali zápas dohrát i když jsem těžce koketoval s myšlenkou utkání "skrečovat". Naštěstí musím ocenit sportovní chování soupeře, který vědom si našeho zbídačelého stavu silně ubral plyn a v podstatě nás nechal v klidnějším tempu dohrát utkání. Nějaké další branky jsme pak dostali, ale nějaké i dali, takže nakonec vzhledem ke stavu, v kterém jsme se nacházeli, z toho byl relativně přijatelný výsledek. Fakt je ten, že je nutno ocenit, že hráči dohráli utkání i když to bylo hlavně o vůli.

Co k turnaji dodat :

Opět jsme si nedokázali odpustit spoustu zbytečných chyb, ztrát a nepřesných přihrávek. V obou utkáních platilo, že v okamžiku, kdy jsme měli míč v držení, soupeř nás okamžitě dostával pod tlak rychlých a agresivním dostupováním. Naopak my jsme byli od hráčů daleko a ta zdravá agresivita tam prostě chyběla nebo přicházela pozdě.Pokud se v této činnosti nezlepšíme, těžko můžeme hledat "lepší zítřky"

Závěrečný turnaj U17 opět ukázal rozdíl mezi námi a týmy z vyšších soutěží nebo vyšších pater naší soutěže. K tomu, abychom hráli častěji vyrovnanější utkání potřebujeme, aby se sešlo několik základních faktorů :

Dostatečná účast hráčů nejen z pohledu kvantity, ale i z pohledu kvality.

Dohrávání a úspěšnost v soubojích 1:1. To se ale víceméně dařilo jen ve dvou úvodních kolech.

V odehraných turnajích se ukázalo, co pro naši hru představuje Marek Novotný právě v těch rozdílových parametrech. Konstruktivní rozehrávka, naprosto dokonalé krytí míče a soubojové chování. Vedle něj nešlo přehlédnout výkony Vaška Šustra, protože on byl právě tím hráčem, kterému není potřeba připomínat, že je naprosto nutné dohrávat souboje a ač se to nezdá, právě on byl tím hráčem, který dokáže svým nasazením strhnout ostatní hráče. Jeho vyrovnané výkony, ať už za starší či mladší dorost byli v podstatě vždy nadstandardní, ať už se mu herně dařilo nebo ne. Ale nevzdal žádný souboj a já se nebojím říct, že pro mě je příjemným překvapením, jak se dokázal "převtělit" do hráče s ofenzivními úkoly. Pro mě zcela jednoznačně nejužitečnější hráč. Ještě zmíním Ivana Habora, který dokázal předvádět neskutečné zákroky. Ostatní hráči tak trochu střídali to lepší s tím horším. V průběhu zimní přípravy se k nám připojil Matěj Hudec a ukázal zcela nepochybně, že bude pro tým přínosem. Nutno konstatovat, že jsme kondičně posunuli, nicméně stále to musíme prohlubovat.

Nedostatků je hodně, ale stále věřím, že pokud bude úroveň docházky na trénink na patřičné úrovni, přinese to potřebné ovoce. Odehrané futsalové turnaje přesto přinesly určitý optimismus vzhledem k blížící se jarní části soutěže. Určitě tam byly velmi dobré momenty i s velmi těžkými soupeři. Jarní část nás jisto jistě prověří.