Dorostenci odstartovali jaro velmi nepovedeným výkonem

17. 3. 2023 ()

TJ Lokomotiva Karlovy Vary    -     Dolní Žandov     1 : 5 ( 0 : 2 )

Branky : 14´ 0:1,  14´ vlastní ( Sibrt ) 0:2, 47´ 0:3, 55´ 0:4, 67´ 0:5,  Vošmik 1:5

Sestava týmu LKV :

Habor I. - Kalenda, Rolenc, Jiránek, Hudec, Buriánek J., Šustr, Síbrt,  Smrt M., Vošmik, Planeta T., Planeta M., Paluška, Habor M.

Hodnocení utkání :

Jarní část dorostenecké soutěže je tady a tak nás čekala dohrávka podzimního neodehraného utkání se sousedem z tabulky s Dolním Žandovem. Máme za sebou velmi nepovedený závěr zimní přípravy, který byl významně poznamenán velkými absencemi, které byly způsobené hlavně nemocemi. Tréninkový proces už pak na slušné úrovni opravdu nebyl. Takže ani dva plánované přípravné zápasy jsme nemohli odehrát. Vynikající leden a větší část února -  ty byly v podstatě vymazány. I úroveň tréninků šla prudce dolů.  "Nějakou úroveň" docházky si zachovalo jen pár jednotlivců. V utkání s Dolním Žandovem šlo v podstatě o to, zdali uhájíme slušnou pozici v tabulce soutěže po podzimní části a zdali si alespoň náznakem vzpomeneme na tréninkovou hru, kterou jsme ale neměli možnost "osahat" v přípravném utkání. Jenže první poločas byl z našeho pohledu "strašný". Naši hráči se v podstatě předháněli, kdo častěji ztratí míč zbytečným předržováním. O kolektivním herním pojetí se opravdu mluvit nedá. Pryč byly účelné a rychlé kombinace na malý počet dotyků, které jsme hráčům vštěpovali a které hráči také předváděli v podstatné části zimní přípravy, ale na malé umělce. Nemluvím ani o skutečnosti, že jsme měli mít výhodu ve hře na umělém povrchu, ani tento fakt naši hru nepodpořil.

Na hráčích byla vidět velká nervozita, které ještě narůstala každou ztrátou míče. První poločas byl opravdu mizerný a s veškerou úctou k soupeři musím říct, že kdyby proti nám byl soupeř z vyšších pater tabulky, asi bychom odešli s těžkým výpraskem. Naštěstí velmi dobře fungovala obranná trojice ( Matěj Smrt, Tomáš Planeta a Kuba Sibrt ), slušně podporované krajními hráči, kteří měli podporovat jejich činnost. Neměli to přitom jednoduché, protože museli bez vyzkoušení fungovat v novém "tříobráncovém systému". Klobouk dolu, jak rychle se s tím popasovali. Také Vašek Šustr odváděl na kraji směrem dozadu poctivou práci. Tím ale výčet pozitiv končí.

Na polovině soupeře veškeré naše snahy končily, právě díky zmíněnému předržování míče a nekončícím ztrátám míčů. První branka v naší síti byla tak trošku trestem za naši trvalou "impotenci" v mezihře a v pokusech dostat na dostřel soupeřovi branky a také možnosti dostat se do šance. Hodně to bral na sebe Adam Vošmik, dvakrát jsme trefili brankovou konstrukci. Do poločasu jsme sice vstřelili branku, ale nutno říci, bohužel do nesprávné sítě.

Druhý poločas jsme hráli výrazně lépe v mezihře, ale bohužel nebezpeční jsme moc nebyli. Každý z hráčů se snažil protlačit spíše silou a hlavně na náhodu. Určitou kreativitu vnesl do hry mladíček Mischa Habor, ale i on se neubránil dílčím ztrátám. Přestože jsme druhý poločas odehráli v určitých pasážích výrazně lépe, přesto jsme třikrát inkasovali po neskutečných hrubkách, které jsme předvedli.

V sumáři lze říct : Jedna branka vlastní, dvakrát chyboval v rozehrávce brankář a jednou jsme inkasovali po situaci, kdy zaskakující stoper si tak dlouho hrál s míčem, až o něj přišel a soupeř trestal !!! Soupeř se ani nemusel moc snažit, a snadno přišel k vysoké výhře.

Co k tomu dodat ….

Nakonec se přece jen jednou hlavou prosadil Adam Vošmik, ale tím naše schopnost a naděje dát branku, skončily.

Co dodat :

Naše hra směrem dopředu je naprosto živelná, postavená víceméně na náhodě. Marně vzpomínám na nějakou útočnou kombinaci, která by byla zaznamenání hodná. Jsem hodně zklamaný z toho, jak někteří hráči zcela rezignují na soubojové chování, ani dohrávání soubojů není ani na dobré úrovni, špatně a pozdě dostupujeme hráče soupeře. Střední a útočný prostor je příliš snadno prostupný.

Mám-li hodnotit jednotlivce, tak musím konstatovat, že utkání se nevydařilo brankáři. Dokud hrála obrana v původním složení Sibrt, V.Smrt a T.Planeta, tak lze konstatovat, že herní projev měl stoupající kvalitu. Herní tvořivý potenciál je vidět u Simona Rolence a Mischy Habora. Nicméně v obou případech bylo dominantní předržování míče, ztráty a malá schopnost mít na hru pozitivní vliv. Přestože oba mají kreativní schopnosti, nepracovali pro tým a míč v jejich podání velmi často nacházel spíše kopačky soupeře. Jestli u Mischy chybí dostatek zkušeností v dorostenecké kategorii, Simon nedokáže včas rozehrát a tak dlouho drží míč, až se sám dostane pod tlak a pak pod tlakem kupí jednu chybu za druhou. Přesto Mischa v druhém poločase ukázal zlepšení a je vidět, že je hráč platný do kombinace. Nicméně těžko po něm chtít, aby byl ve svém věku tím tahounem, kterého potřebujeme pro přechodovou fázi. Výsledkem je, že nám chybí jejich úspěšnější řešení herních situací. Asi vůbec nejlepším hráčem byl Vašek Šustr. Právě on je plodem poctivé tréninkové práce. Jeho herní výkon má největší progres. To zcela bezpochyby ……

Adam Vošmik jako vždycky bral na sebe zodpovědnost něco v útočné fázi vymyslet. Náznaků šancí si vypracoval poměrně dost, ale obránci soupeře mu nedali nic zadarmo. Hodně se snažil Honza Buriánek, ale v jeho hře je spousta "splašenosti" nicméně je bojovnost a nasazení jsou příkladné. Určité uspokojení vidím ve zlepšeném druhém poločase. Nicméně na některých hráčích je prostě vidět tréninkové manko. Někteří hráči mě vyloženě zklamali. Herní praxi nabereme jedině v utkáních a ty nám prostě chybí. Hráče jsme také testovali na různých posicích, hledáme jejich nejlepší využití v herním systému. A ani tady jsme toho moc positivního nenašli. Převládá zklamání a naděje, že se snad zase budeme lépe scházet na trénincích a postupně se budeme posouvat. Bez tréninků to prostě nepůjde !!!! Snad se nám podaří navázat na první polovinu zimní přípravy.