Mladší žáci sice vyhráli, ale nechytili začátek a nějak pak chyběla herní pohoda

15. 6. 2022 ()

Bylo to tentokrát více o individualitách, týmově jsme trochu propadli

AJAX Kolová       -      TJ Lokomotiva Karlovy Vary     3 : 9 ( 1 : 4 )

Branky : 10´ nedorozumění domácích Rojko " z penalty" 1:0, 12´ 1:1, 14´ Santoro G. 2:1, 15´ Santoro G. 3:1, 22´ Santoro 4:1, 35´ Staříková 5:1, 45´ Rojko 6:1, 50´6:2,  55´ Jirkovský 7:2, 58´ Santoro M. 8:2, 59´ 8:3, 60´ Feureisl 9:3

Přítomni :

Škarda - Santoro G., Rojko, Jirkovský, Daniž, Krejčík, Šustrová, Táborková, Feureisl, Staříková, Blažek, Bradley T., Santoro M.

Nepřítomni :

Bradley D., Česák, Sysel, Horvat

Hodnocení utkání :

Dohrávaný mistrák na Kolové jsme nezačali příliš dobře. Bez pohybu, zbavování se míče zbytečným nakopáváním. Sice jsme šli do vedení, když soupeř zazmatkoval a my jsme snadno a nezaslouženě dali branku. Spravedlnost ale zapracovala a soupeř brzy vyrovnal skóre. Naštěstí se rozjel Pepa Santoro, dostával se do šancí a na jeho tvrdé střely neměl domácí brankář "nárok". Přesto první poločas byl z těch herně horších, které jsme na jaře odehráli. Problémem pro nás bylo dost malé hřiště a trochu nám vadila a překážela i vysoká tráva, na které se hrálo, ale všichni hráči měli stejné podmínky.

V poločasové přestávce bylo nutno zvýšit hlas, protože naše hra v prvním poločase nebyla dobrá a náskok, který jsme měli, byl spíše o momentálních a individuálních schopnostech Pepy Santora. Byl důrazný a přímočarý, nic nevymýšlel a to bylo důležité. Domluva naštěstí pomohla a naši hráči pak přece jen hráli lepší fotbal a tak jsme po pěkných kombinacích navyšovali brankový účet a zaslouženě jsme povedenou sezónu ukončili přesvědčivým vítězstvím.

K tomu přidávám :

Začátek utkání byl z naší strany příšerný !!!! Stále hráče nutíme, aby se snažili herní situace řešit konstruktivně. Charakteristickým příkladem byla Tereza, která se v úvodu omezila buď na zpětnou přihrávku na brankáře nebo na nákop nebo spíše odkop. Proto jsem ji stáhl ze hry a zdůraznil jí, že fotbal hrát umí a není potřeba se míče zbytečně zbavovat. Domluva pomohla a pak už opět patřila ve všech směrech mezi nejlepší hráče a hlavně jí zdobila snaha o fotbalová řešení. I ostatní hráči přece jen změnili myšlení a pak už nás zase zdobil fotbalový projev. Na druhé straně je potřeba říct, že většina hráčů hrála lepší zápasy, ale to už tak někdy bývá. Trochu jsem cítil podcenění hráčů Kolové po předchozí vysoké výhře s tímto soupeřem. Jenže domácí měli dva výborné útočníky a ti nás dost zlobili. Nadstandartně pracovali oba bratři Santorové ( Martin pracovitostí a Pepa přímočarostí a tahem na branku ), a hodně se mi líbil benjamínek Franta Rojko. Kuba odvedl spolehlivý výkon, držel na uzdě oba domácí útočné šikuly. Hodně se snažil Filip, ale viděl jsem tam hodně zbrklosti. Nicméně jeho branka na závěr byla parádní. Rózi a Maruška mě stále udivují svojí vysokou houževnatostí. Získávají míče, ale druhá fáze často přinese nevynucenou chybu v podobě nepřesné přihrávky. Na to se musíme zaměřit. Postupné zlepšení v průběhu zápasu bylo i u Pavla, ale i on byl na začátku hooooooodně pasivní. Ondra jakoby se soustředil sám na sebe, zbytečně dlouho drží míč a pak ho bohužel velmi často ztrácí. Těch ztrát je opravdu mnoho, a pokud je v posici obránce, pak jsou ztráty velmi příjemné. Jenže u něj je to poslední dobou spíše "status quo". Budu od něj vyžadovat více snahy o přihrávky v kombinacích. Tomáš a Radim se herně posouvají, chce to ale trochu rychlejší řešení a při nich více klidu. Lukáš trochu ztratil jistotu ve svých řešeních herních situací, ale u branky, kterou vstřelil, byl vidět smysl pro kombinaci. Rozhodně nám chyběli tahoví hráči ve středu hřiště, jakými jsou Kristián a Marcel.

Jak jsem zmínil, většina hráčů již odehrála lepší zápasy. Ale za druhý poločas hráče víceméně pochválím.