Dorostenci podlehli Nejdku

8. 9. 2022 ()

TJ Lokomotiva Karlovy Vary    -     Nová Role/Nejdek     4 : 12 ( 0 : 6 )

Branky :

0:1,  13´ 0:2, 24´ 0:3, 38´ 0:4, 40´ 0:5, 43´ 0:6, 46´ 0:7, 55´ 0:8, 60´ 0:9, 61´ 0:10, 63´ 0:11, 66´ Vošmik byl v pokutovém území soupeře sražen, nařízenou penaltu pak sám proměnil 1:11, 68´1:12, 72´ Vošmik 2:12,  80´ Planeta M. 3:12, 84´ Planeta M. 4:12

Sestava týmu LKV :

Planeta T., Habor I. - Hořt, Voborský, Planeta M., Rolenc, Badal, Jiránek, Buriánek J., Síbrt, Buriánek L., Vošmik, Kalenda, Ryšavý, Šustr, Holub, Novotný, Paluška

Nepřítomni :

Smrt V., Dinh, Smrt M., Kopecký, Andrlík

Hodnocení utkání :

Utkáni začalo, a my jsme hned po dvou minutách snadno a zbytečně inkasovali. To nám pro dobré mentální rozpoložení moc nepomohlo.  Soupeř nás přehrával a co je podstatné, opět jsme snadno prohrávali souboje a navíc naše hra byla hodně pomalá a statická. Hlavně ve středu hřiště jsme hodně propadali. Směrem dopředu jsme měli pár slibných akcí, ale chybělo lepší finální řešení. V prvním poločase jsme toho moc nepředvedli a tak jsme do poločasu šli s půl tuctem na kontě.

Do druhého poločasu jsme prostřídali a trochu promíchali sestavu. Jenže jsme opět rychle inkasovali a nic nenasvědčovalo tomu, že by se obraz hry mohl změnit. Vše ale nakonec změnila 66´, kdy byl Adam Vošmik faulován v pokutovém území soupeře a nařízenou penaltu pak sám proměnil. Jeho posunutím do ofenzivnějších úkolů jsme přece jen dosáhli potřebného důrazu v soubojích a obraz hry se náhle změnil. Vstřelená branka jako by u našich hráčů zcela změnila mentální nastavení a od toho okamžiku bylo vše jinak. Najednou jsme dokázali velmi pěkně kombinovat a hlavně jsme byli hodně aktivní a nebezpeční dopředu.  Jako by byl najednou na hřišti úplně jiný tým. Hráči si začali věřit, přitlačili v osobních soubojích a výsledkem byly další tři branky v brance soupeře. Všechny tyto branky byly zrozeny ze zlepšeného důrazu, bojovnosti a dravosti a to hlavně v podání Vošmika a M.Planety. Druhý poločas nakonec skončil poměrem 4:6 a bylo to velké týmové probuzení hráčů LOKO, ať už to bylo z jakéhokoliv důvodu.

Co dodat :

Toto utkání ukázalo, co s hráči udělá positivní nastavení. A jestli mě něco potěšilo, tak to bylo to, jak s týmem na hřišti, žili hráči, kteří byli momentálně na lavici. Radovali se z každé vstřelené branky, fandili, povzbuzovali a drželi palečky spoluhráčům, kteří byli právě na hřišti. Nacházíme se v době, kdy hledáme pro hráče posty, kde mohou být pro tým nejprospěšnější. Hodně střídáme a i to je jistě důvod, proč naše hra vypadá, tak jak vypadá. Příležitost zasáhnout do utkání proto dostali všichni hráči. Nicméně u některých hráčů postrádám konstruktivnější řešení herních situací, je tam hodně zbrklosti. Do utkání zasáhlo 9 nových hráčů - loňských žáků nebo nově příchozích. Hráči si musí na sebe zvyknout, dorostenecký fotbal je úplně jiný "level" než jsou žákovské kategorie a na přechod si musí hráči prostě zvyknout. V dorostenecké kategorii je to právě hodně o rychlosti, síle a dynamice. Tam zatím až na výjimky těžce propadáme. Několik málo výjimek to samozřejmě nezvládne.

Cílem je najít osu týmu, najít optimální sestavu hráčů, která by měla rozjíždět každé utkání. Oproti předchozím utkáním jsem viděl, hlavně v druhém poločase, že jsme byli nebezpeční směrem dopředu. Útočná fáze byla určitě lepší než obranná. Novotný a Badal dokázali dát, opět v druhém poločase, hře konstruktivní rozehrávku a trochu klidu. Krajní hráči trochu bojují se zbrklostí.

Dnešní utkání mi z tohoto pohledu ukázalo ze tří odehraných utkání asi nejvíc. Bylo vidět, jak se většina hráčů po vstřelených brankách herně, pohybově i mentálně zvedli. I v tomto utkání bylo vidět hodně negativního, jenže současně s tím jsem dnes viděl spoustu pozitivního. Ale hlavně hráči viděli, že to může vypadat i jinak, že to prostě jde. Jen tam musí být více invence a vítězné mentality. Z tohoto pohledu se mi v druhém poločase hodně líbili Kalenda, Vošmik, oba Planeťáci, Novotný a Badal. Právě tito hráči vnesli do utkání potřebné soubojové chování, které nám v prvním poločase hodně chybělo. A právě tito hráči také musí být mladším hráčům příkladem v tom, o čem že je dorostenecký fotbal. Fakt je ten, že se v druhém poločase i ostatní hráči nechali strhnout a jeli také výrazně intenzivněji než předtím, na vyšší rychlostní stupeň. Znovu musím konstatovat, že i přes vysokou prohru, a navíc zaslouženou, má tento tým na to, aby po určitém čase hrál v soutěži důstojnou roli. Chce to čas a hlavně poctivou práci a nejen na trénincích.