Dorostenci po skvělém poločase vyloupili Svatavu

3. 10. 2022 ()

Týmový koncert pod taktovkou Adama Vošmika

TJ Baník Svatava       -      TJ Lokomotiva Karlovy Vary/Dalovice     3 : 4 ( 1 : 3 )

Branky : Vošmik 1:0,  24´ Vošmik 2:0, 40´ Vošmik 3:0, 45´ 3:1, 54´ 3:2, 75´ 3:3, 79´ Vošmik 4:3

Sestava týmu LKV :

Habor I. - Planeta T., Rolenc, Jiránek, Buriánek J., Síbrt, Buriánek L., Ryšavý, Šustr, Habor M., Hořt, Badal, Novotný, Vošmik, Voborský

Nepřítomni :

Smrt V., Paluška, Kalenda, Kopecký, Holub, Smrt M., Planeta M.

Hodnocení utkání :

Svatava nám v přípravě nasypala 11 branek a jasně nás přejela. Nám chyběl v podstatě jediný "povoláním" hrotový útočník Martin a naopak posilami měli být Marek a Adam. Také zjevný respekt našich hráčů ze soupeře a současně příslib hráčů, že budou bojovat i za našeho chybějícího útočníka Martina.  Takto byly rozdány karty před utkáním. Na hrot se postavil místo Martina Tomáš a na krajích měli "hoblovat lajnu" Adam a HonzaJeště neuběhla ani celá minuta utkání a Adam nás poslal do vedení. Tato branka měla nepochybně vliv na další průběh utkání. Výborná mezihra a velmi vydařená útočná spolupráce mezi Tomášem a Adamem a lze bez uzardění konstatovat, že první poločas byl v naší režii. Soupeř byl zjevně zaskočen tím, jak naši hráči chtěli hrát fotbal, a současně také dřeli a nedovolili soupeři až na několik propagačních střel z uctivé vzdálenosti téměř nic. Během prvního poločasu navíc Adam zkompletoval hattrick a některé jeho branky byly vskutku lahůdkové. Soupeř se ale v závěru poločasu začal dostávat do hry, hodně jsme mu to usnadňovali tím, že míče nakopávané na naši obranu často propadali a najednou se do hlav našich hráčů začala vkrádat nejistota a chyb a ztrát začalo přibývat, a nejen v obraně. Výsledkem byla branka v naší síti po jedné z chyb v obraně, a to těsně před poločasem utkání. Že je fotbal o hlavě, ukázal druhý poločas. Naši hráči se zjevně začali bát o výsledek utkání, i když jsme měli relativně luxusní náskok. Sil ubývalo a to se začalo hodně projevovat v situacích, kdy jsme měli míč. Protože docházely síly, tak situace, které nám předtím vycházely, byly najednou téměř zcela v režii domácích. Ti byli již plně v zápase a doslova a do písmene nás mlely. Na polovině soupeře jsme nedokázali udržet míč a přetížená obrana nestíhala a ani nemohla. Valil se na nás jeden útok za druhým a dvě branky v naší síti znamenaly, že náskok, který jsme si vytvořili, byl pryč a soupeř zcela na koni. Otázkou bylo, zda dokážeme odolat tlaku soupeře, který chtěl víc než bod z utkání. Před utkáním jsem při pokynech v kabině řekl Adamovi i Honzovi, ať se na krajích nebojí hrát 1:1 a drze chodí do šestnáctky soupeře.  Hlavně Adam moje přání splnil nad očekávání, vzal to opět na sebe a znovu nás poslal do vedení, které už kluci s velkým úsilím udrželi a vezou ze Svatavy výborný výsledek, který podepřeli neskutečně bojovným výkonem a v určitých momentech i skvělou a fotbalovou hrou.

Co dodat :

Svatava má výborný tým a před utkáním bych bral jakýkoliv důstojný výsledek, třeba i v podobě mírné prohry, a potvrdit tak určitý nárůst výkonnosti patrný z posledních utkání, a také a hlavně odehrát dobré utkání. To, co se odehrálo ve Svatavě, vysoce převýšilo moje očekávání. Pro mentální rozpoložení našeho týmu byla samozřejmě důležitá úvodní branka. Naše akce najednou byly plné sebevědomí, a protože hráči měli na začátku dost sil, dokázali vyhrávat důležité souboje a navíc byli často úspěšní v zisku odražených míčů. Hráli jednoduše, přímočaře a účelně. Postupem času ale sil ubývalo a to, co nám šlo předtím samo, najednou stálo spoustu zbývajících sil a v soubojích najednou dominoval domácí tým.  To se projevilo hlavně v druhém poločase, kdy už toho všichni měli opravdu dost. Jenže se ukázal "morál" tohoto týmu a prostě to pak "ubojovali". Jestliže jsem hráčům vždycky říkal, že u nasazení a bojovnosti to musí začít, tak dnes to byla klasická ukázka toho, co s týmem udělá, když jedou všichni naplno. Musíme si totiž přiznat, že od konce prvního poločasu byl soupeř lepší a fotbalovější. Celkově byl ale k vidění výborný zápas, každý z týmu byl v jednom z poločasů lepší a vyšel z toho dramatický zápas a navíc pro nás se šťastným koncem. Kluci tu výhru moc potřebovali a opravdu si to užili. A co je důležité, něco pro to udělali, rozhodně to nebylo zadarmo.

Máme s týmem nějaké plány, vidím tam potenciál a rozhodně nejsme stále v situaci, kdy už to půjde samo. Rozhodně nemůžeme stále ještě očekávat, že už teď budeme časteji vyhrávat. Chce to pokoru a snahu pracovat. Ale tento výkon je jedním ze střípků do skládačky, aby se tým srovnal a sehrál tak, aby určité momenty fungovaly automaticky. Jdeme postupnými krůčky, kluci poctivě trénují a to se prostě někde musí projevit. Navíc je to výborná parta, která drží při sobě. Týmový herní výkon, podložený i dobrým výkonem některých jednotlivců. Ivan se již zabydlel v týmu, je na něj spolehnutí a to je vždy ten základ. Obranná řada měla spoustu práce a musím říct, že jestli na něčem musíme zapracovat, tak je to až příliš časté propadnutí míče při nákopech soupeře. Ne všem se dařilo, ale nic nevypustili a to je důležité. Zcela dominantní byl Marek, který byl asi nejúspěšnější a nejšikovnější při pokrývání hráčů soupeře. Pro tým byl velkou jistotou. Slušné to bylo od Lukáše J., ostatní hráči příliš neoplývali jistotou, ať už při bránění nebo při rozehrávce. Pro hru byla důležitá i činnost středních záložníků. Dokud síly stačily, tak jsem viděl nadstandardní výkon od Simona a Vaška. Vašek je nezlomný a vynikající v roli otravného "buldoka", naopak Simon byl typem konstruktivního hráče s dobrou hrou 1:1 a dobrou rozehrávkou. Nicméně právě u nich dvou platí, že s ubývajícími silami jejich činnost ztrácí na úspěšnosti a hodně přibývají ztráty. Jistě pak pomůže rychlejší práce s míčem a s tím související zrychlení hry. Tím, že na hrotu muset bráchu zastoupit Tomáš, tak nám trochu chyběla činnost podhrotového hráče. Když se pak na hrot postavil Robert, bylo to na podhrotu lepší. Robert měl jednu velkou příležitost, škoda že ji neproměnil. Tomáš byl jako vždy velmi soubojový, více by se ale měl zapojovat do týmových kombinací, hodně to zkoušel individuálně, ne vždy úspěšně. Ale nepochybně je většinou positivním lídrem týmu. Není těžké hodnotit výkon Adama. Naprosto splnil to, co jsme od něj očekávali a v co jsme doufali, při jeho nasazení do ofenzívy. Pro vývoj zápasu byly jeho "drzé" průniky do šestnáctky soupeře zcela rozhodující. Honza byl také velmi nebojácný, k jeho škodě ale nedokázal své průniky zužitkovat. Ale jeho dravost je inspirující. Buldočí povahu ukázal i Standa, a to bylo také velmi důležité. Zlepšila se i jeho rozehrávka. Lukáš B. působil hodně nervózním dojmem, ale i on je velký bojovník. Velké zlepšení směrem do kombinace jsem zaznamenal u Romana. Musím říct, že pro takové zápasy se fotbal hraje. Parádní fotbal se vším, co k němu patří.