Starší žáci odehráli výborný druhý poločas a tím utkání rozhodli

9. 10. 2022 ()

TJ Žlutice     -    TJ Lokomotiva Karlovy Vary    1 : 7 ( 0 : 2 )

Branky :

Arsenii 1:0,  11´ Arsenii 2:0, 33´ Arsenij 3:0, 48´ Mischa 4:0, 51´ 4:1, 56´ Arsenii 5:1, 63´ Viktor 6:1, 69´ Viktor 7:1

Sestava týmu LKV :

Škarda - Mandzuk, Vlček, Blažek, Pašek Jarda, Horvat, Habor M., Feureisl, Holub, Opalenik, Pašek Jan, Santoro G., Daniž, Santoro M., Rojko

Nepřítomni :

Česák

Hodnocení utkání :

Téměř v kompletním složení jsme nastoupili k dohrávanému utkání ve Žluticích. Z mladších žáků jsme si pomohli Martinem a FrantiškemV případě úspěchu jsme se mohli vrátit zpátky na první místo tabulky. Od začátku utkání jsme hráli vlažně, komplikovaně a ani fotbalově se nedá mluvit o nějaké kvalitě. Míč jsme většinou na kopačkách dlouho neudrželi, často jsme ho ztráceli dlouhým držením a špatnými přihrávkami. Ve všech řadách jsme působili nejistě.  Rozhodně jsme nepůsobili jako tým, který dosud neprohrál a útočí na první místo tabulky. Naštěstí se dvakrát prosadil Arsenij a tak jsme šli do poločasové přestávky s dvoubrankovým náskokem. Ironií je, že v prvním poločase působil lepším fotbalovým dojmem domácí soupeř.  Náš fotbalový projev byl prostě nekoukatelný. Poločasovou přestávkou jsem týmu opět vysvětlil, že když bude hrát každý na sebe, tak utkání nedopadne dobře. Jak by měla vypadat naše hra, tak to pak ukazoval Martin. Hrál jednoduše, hru krásně zrychloval a v podstatě nekazil. Způsobem jeho hry jakoby se "nakazili" i ostatní hráči a najednou byl na hřišti opravdu tým, který bojuje o čelo tabulky. Najednou hra dostala spád, byly k vidění pěkné kombinace, které byly založené na jednoduchosti a účelnosti. Pak do sebe vše zapadalo. Obrana v podstatě bez chyby, hráli s jistotou a pak už byly k vidění konstruktivní přihrávky, které zakládaly rychlé útočné akce. Záložníci tvořili hru a posílali pěkné přihrávky na útočníky. Naši hráči začali hrát jako tým a ukázali a potvrdili si cestu, kterou musíme jít. Branky, které jsme vstřelili, pak nebyly dílem náhody, ale vypracovaných fotbalových akcí. V druhém poločase byl prostě na hřišti úplně jiný tým. Velkou zásluhu na tom měl opravdu Martin, který ostatním ukázal, jak že by to mělo vypadat. Vzešla z toho pak jednoznačná výhra a nutno říct, že za druhý poločas zcela zasloužená.

Co dodat :

Hráli jsme opravdu dva rozdílné poločasy. A byly opravdu rozdílné. Není potřeba a bylo by těžké hodnotit jednotlivce. V prvním poločase v podstatě není koho pochválit - převládaly chyby, ztráty a nepřesnosti. Jsem rád, že druhý poločas byl úplně někde jinde. Pochválím Martina, který jako první pochopil a "ukázal" ostatním cestu. Líbilo se mi znovuobrození obranné řady, která pak byla jistá a nedělala chyby. Záloha zrychlila a zjednodušila hru a zcela ovládla střed hřiště. Útoční hráči pak měli všechno jednodušší a branky v síti soupeře přibývaly. Zmíním i benjmínka Fandu, který svojí šikovností sbíral potřebné zkušenosti a byl platným hráčem. Všichni hráči zaslouží pochvalu za druhý poločas. Díky tomu z toho vzešla vysoká výhra.