Chodov vyloupil varskou Lokomotivu

14. 8. 2021 (zdroj: text: David Křížek, foto: ilustrační foto)

V 1. kole karlovarského Krajského přeboru přivítala TJ Lokomotiva Karlovy Vary na své půdě sousední TJ Spartak Chodov. Souboj těchto týmů sliboval kvalitní a především vyrovnanou podívanou. Na stadion si našlo cestu 100 diváků, kteří již byli hladoví po fotbale.

Oba celky se trefily, do šaten se šlo za remízového stavu

Chodov se ujal vedení již v 11. minutě, kdy se po samostatném nájezdu trefil Martin Vachník. Ve 20. minutě ale domácí vyrovnali, Lukáš Kočí fauloval v pokutovém území a následný pokutový kop proměnil kapitán domácích Jakub Kolář. Do kabin se šlo za stavu 1:1

Hosté z Chodova vytěžili z šancí maximum

Druhou půli začali lépe domácí, žádnou z vypracovaných příležitostí ale nedovedli do zdárného konce. Po celý zápas byl k vidění bojovný a vyrovnaný duel. Přišla ale 74. minuta a hvězdná chvíle Lukáše Kočího, který skvělým způsobem přes zeď rozvlnil síť Lokády a hosté vedli 2:1. V 84. minutě se ještě nechal vyloučit po dvou žlutých kartách domácí Radek Patera a šance Lokády na zvrat se tak ještě ztenčily. Až v nastaveném čase rozhodl o třech bodech pro Chodov Kristian Fröhlich, který zvýšil na 3:1 a pečetil tak výhru hostů.

Utkání pro nás zhodnotili hned dva hráči hostů, jedním z nich je Ondřej Frána:

"Ze zápasu mám dobrý pocit, povedl se nám úvod utkání kdy jsme dali gól a za ani ne 5 minut druhý, který ale bohužel neplatil kvůli ruce. Po té jsme si vybrali podle mě takovou slabší chvilku, kdy jsme soupeře nechali rozehrát a měli několik šancí. Z toho vyplynulo, že jsme udělali zbytečnou penaltu. Do kabin se šlo za stavu 1:1 i přesto že oba týmy měli několik šancí, ale musím vyzdvihnout oba golmany, kteří podrželi svoje týmy aby neprohrávali. Druhy poločas byl spíše takový rozkouskovaný, kvůli důrazné hře z obou stran. To vyvrcholilo v několik žlutých karet a 2 červeným na obou stranách. Naštěstí jsme to ubojovali a odvezli si z Lokotky důležité 3 body."

Ohlasy k zápasu

TJ Lokomotiva Karlovy Vary

Jakub Kolář (hráč domácích): V sobotu 14.8.2021 jsme na domácím hřišti přivítali v letošní ostré premiéře Spartak Chodov. Bohužel do zápasu jsme nestoupili moc dobře a již v 11. min obdrželi branku. Hned o 3 min, jsme dostali další, která byla díky ruce soupeře naštěstí odvolána. Po dobré akci jsme si vykoledovali penaltu a bylo srovnáno. Od té doby se hra vyrovnala a místy jsme důrazem začali mít navrch. Již v první půli jsme šli 2x sami na brankáře, bohužel jsme v koncovce selhali. V druhé půli jsme v daném trendu pokračovali a opět neproměnili samostaný únik. Takže podle známého nedáš, dostaneš, trestal soupeř z trestného kopu. Po té už jsme museli hru otevřít a v závěru inkasovali ještě branku na 1:3. Začátek se nám nevyvedl a vše budeme muset odčinit v pátek, kdy opět na domácím stadionu přivítáme TJ Vintířov.

TJ Spartak Chodov

Martin Dušek (hráč hostů): Bylo to bojovné utkání, kdy se střídaly šance na obou stranách. Loko KV neproměnilo v úvodu 2.polocasu dvě své velké šance. Pak se hra rozhodovala v soubojích ve středu pole, kdy v konci utkání byl šťastnější náš tým, když po přímém krásném kopu L.Kočího bylo šťastnější naše mužstvo.