Lokáda šesti brankami deklasovala Novou Roli

20. 10. 2021 (zdroj text i foto: David Křížek)

Čtyřbodový náskok měli hosté z Nové Roli nad varskou Lokomotivou. Novorolské ale zužují četná a citelná zranění, která se negativně promítla do posledních výsledků. Ani domácí neměli lavičku náhradníků naplněnou, mohli se ale opírat o své opory. Z domácí půdy chtěli vytěžit maximum.

Jediná branka v první půli

Hned ve druhé minutě se ve skvělé šanci zjevil Martin Plch, centr si ale nedokázal dostatečně dobře zpracovat a míče se zmocnil Latislav. Domácí měli od prvních minut vysunutý presink a nutili hosty k nakopávaným míčům a spoustě chyb v rozehrávce. Ve třetí minutě se do nadějného zakončení dostal Tomáš Chlup, míč poslal o metr vedle levé tyče. Značně bojovný a soubojový fotbal nabídl také dvě červené karty. Ve 27. minutě ji za nešetrný zákrok na polovině hřiště viděl František Jílek. Faulovanému Hegenbartovi se šel Jílek následně omluvit a do kabin odešel bez protestů, ač se několika přítomným zdála červená karta příliš přísná. Sudí si ji ale určitě obhájí. Také druhá červená vzbudila několik nesouhlasných reakcí. Roman Riedl se ve 39. minutě dostával do nadějné situace, mezi dvěma hráči si píchl míč a pravděpodobně by se řítil sám na gólmana. Kapitán hostů Michael Karlík ho rukou přistrčil a vychýlil z rovnováhy, čímž útočnou akci přerušil a Melničuk ho bez váhání poslal ze hřiště. Z následného přímého kopu se navíc skvěle trefil Jan Tolar, který střelou přes zeď nedal brankáři šanci.

Další sedm branek a jasná výhra domácích

Lokádě se podařilo své vedení navýšit hned v první minutě druhé půle, kdy se prosadil Martin Plch, kterého pěkným pasem za obranu vyslal Jan Tolar. Ve 48. minutě se v souboji o míč zranil kapitán domácích Jakub Kolář, který musel být o šest minut později střídán. Na hřiště přišel 45letý Roman Kocmárek. V 57. minutě se dalším skvělým pasem prezentoval Tolar, který po pravé straně vysunul Schönwaldera. Ten ještě v malém vápně nahrál Šimonu Chlapovičovi, který si s těžkou přihrávkou poradil na výbornou a hrudníkem sklepnul míč do novorolské branky. Po hodině hry hosté snížili, Karfiol špatně vyběhl z domácí branky a značně tak usnadnil pozici pro Luďka Jóna, který ho pět metrů před vápnem překonal a poslal míč do branky. V 65. minutě se hezkou akcí na pravé straně blýskli Tolar s Schönwalderem, první jmenovaný nakonec vyslal toho druhého kolmicí do vápna, Dalinovo následné zakončení se ještě otřelo o břevno a zaplulo do branky hostů. 4:1. Hned vzápětí se se prosadil Martin Plch, pro kterého to byla již druhá branka v zápase. Toho našel ve vápně Roman Riedl a Plch měl již snadnou pozici. Hosté při apelu na odmávání ofsajdového postavení v podstatě přestali hrát, čímž situaci pro domácí tým značně ulehčili. Patnáct minut před koncem přišly poslední dvě branky zápasu. Podruhé v zápase se prosadil Dalin Schönwalder, kterého opět našel Jan Tolar, šajtlí se postaral o nejhezčí pas celého zápasu a Dalinovi už zbývalo "pouze" překonat gólmana. Poslední branka zápasu patřila hostům, zároveň to byla branka nejhezčí. Z dvaceti metrů natáhl ke střele Tomáš Chlup a křižnou střelou vymetl pavučiny v levé šibenici.