Dorostenci U17 si s velmi dobrými soupeři vedli se ctí

Opět nepovedený vstup do turnaje .........

2.kolo futsalu mladších dorostenců, 28.1.2023 v Lázních Kynžvart

Habor I. - Jiránek, Novotný, Rolenc, Buriánek J., Síbrt, Šustr, Smrt V., Smrt M., Kalenda, Paluška

Nepřítomni :

Voborský, Hořt

TJ Lokomotiva Karlovy Vary    -    FK Hvězda Cheb     2 : 6 ( 0 : 5 )

Branky : 0:1, 7´ 0:2, 10´ 0:3, 16´ 0:4, 17´ 0:5, 26´ Smrt V. 1:5, 28´ 1:6, 33´ Kalenda 2:6

Hodnocení utkání :

Před utkáním jsme si byli vědomi skutečnosti, že chebská Hvězda vede soutěžní krajský přebor dorostu a proto byl na místě respekt k soupeři. Měl jsem ho já, měli ho jistě i kluci. Upozornění před zápasem tedy směřovalo k tomu, abychom přesto neopakovali stejnou chybu jako minulý týden v Chodově. Nutno však konstatovat, že jsme se z tohoto vystoupení v Chodově moc nepoučili. Jestli byl důvodem respekt ze soupeře nebo něco jiného, to jen těžko říct. Navíc zcela nefungovalo "pocitové" střídání, které jsme použili z předchozí dobré turnajové zkušenosti. Dnes to prostě opět od začátku nefungovalo. Ale hlavně : To, v čem jsme my byli špatní, tj. nedůsledné a slabí v napadání soupeře, v tom byli oni téměř dokonalí. Navíc jsme zcela rezignovali na trpělivou kombinaci a výsledek se zákonitě dostavil. Poločas jsme prostě nezvládli a výsledek 0:5 mluví za vše. Chebští dorostenci nás v prvním poločase školili a ukazovali v čem, že je rozdíl vyšší soutěže, kterou hrají.

Do druhého poločasu bylo nutno něco změnit. Proto jsme odešli od intuitivního střídání jednotlivců a přešli jsme na řízené střídání "čtyřek". Navíc jsme klukům opakovaně zdůraznili nutnost zvýšení nasazení a agresivnější způsob hry.  V druhém poločase se pak změnil obraz hry. Chebská hvězda byla stále lepším týmem, ale dorostenci Lokotky byli najednou rozhodně velmi nepříjemným soupeřem. Kluci si prostě dali říct, "hrábli" si na dno a zase se ukázalo, o čem že je herní disciplína. Druhý poločas byl velmi zajímavý a ještě zajímavější byl stav v druhém poločase, který jsme nakonec vyhráli 2:1. Co k tomu dodat, co na to říct …..

Rozhodně chebští borci nebyli v druhém poločase o nic horším týmem, než kterým byli v poločase prvním. Ale tentokrát měli proti sobě soupeře, který odhodil respekt, chtěl uspět a byl také ochoten pro to něco udělat a poprat se o dobrý výsledek. Utkání pak skončilo celkem přijatelným skóre. Soupeř byl lepší a zaslouženě vyhrál, ale poločas č. 2 jsme byli dobrým soupeřem, což dorostenci z Chebu po zápase ocenili.

TJ Lokomotiva Karlovy Vary     -    Spartak Horní Slavkov    1 : 4 ( 1 : 2 )

Branky : 0:1, 12´ 0:2, 19´ Kalenda 1:2(p), 29´ 1:3, 31´ 1:4

Ani další náš soupeř nepatří k žádným "nazdárkům". I on patří k tomu nejlepšímu ve vyšší soutěži. I tentokrát se proto dal očekávat těžký a náročný boj, pokud k tomu správně přistoupíme. Hrál se poměrně vyrovnaný souboj, ale soupeř dokázal být v útočné fázi přesvědčivý a úspěšnější. My jsme bohužel nebyli až tak kvalitní a nedokázali jsme vytvořené šance dotáhnout do úspěšného konce. Prohrávali jsme 0:2, ale stále jsme to nevzdávali. Soupeř hodně fauloval a tak jsme v samotném závěru dostali šanci ke dvěma penaltám. Jednu jsme proměnili a tak jsme šli do poločasové přestávky s jednobrankovým mankem po slušném a bojovném výkonu. Zlepšila se i mezihra a tak jsme šli do druhého poločasu s touhou vyrovnat skóre utkání. Kluci bojovali, ale opět jim chyběla kvalita a kreativita ve snaze vstřelit branku. Je to škoda, protože v této fázi utkání jsme nebyli od vyrovnání daleko. Jenže vyrovnání nepřišlo, naopak jsme inkasovali potřetí. Postupně rychle narůstala naše frustrace a stejně rychle docházely i síly. Čtvrtá branka v naší síti byla tím posledním hřebíkem do pomyslné rakve. Toto utkání bylo relativně vyrovnané, rozhodujícím prvkem byla individuální kvalita soupeře směrem dopředu, kterou nakonec dokázal v důležitých momentech utkání vstřelením rozdílové branky v momentech, kdy jsme hodně "kousali".

Co k turnaji dodat :

Mohlo by se říct, dvě utkání, dvě prohry, nic víc a nic míň. Jenže ono je to všechno trochu jinak. Jen těžko lze nenajít pozitiva. Hrajeme na těchto turnajích utkání, kde nemůžeme a nemáme co ztratit. Každý získaný bod, každá vstřelená branka podporuje naše sebevědomí, které tolik potřebujeme. Naše postavení v krajské soutěži dorostu nás jakoby předurčuje být v každém utkání se soupeři z vyšší soutěže v roli "otloukánka". Není tomu tak. Ve všech utkáním jsme měli velmi dobré pasáže. Pokud byla "hlava" v pořádku, hráli jsme velmi dobře. Jestli v něčem propadáme, pak je to hlavně o udržení herní disciplíny. Poslední turnaje ukázaly, že se posouváme i ve schopnosti udržet hru ve vyšší až vysoké intenzitě. V naší hře je stále ještě dost zbrklosti a unáhlených řešení. Jsem dalek toho hráčům něco vyčítat, chyb sice bylo hodně, ale my se z nich musíme hlavně poučit. Pokud se poučíme a budeme ochotni si sáhnout hluboko do rezervoáru svých sil, pak máme šanci se posouvat k ještě lepší hře. Rozhodně bych byl před turnajem rád za každý slušný a přijatelný výsledek a alespoň trochu dobrý herní projev. To se nakonec v podstatě povedlo. Z turnaje mám proto velmi slušný pocit, jen nevím, proč jsme i tentokrát začali tak laxně. Hráči se většinou pohybovali na hranici toho, čeho jsou v současné době schopni. Ať už herně nebo z hlediska fyzického nasazení. Když ale vidím to, jak hráči pracují v trénincích, pak je nepochybné, že se hranice našich možností bude posouvat. V obou utkáních bylo zjevné, že nám dělá problémy hrát pod tlakem soupeře a co je to rychlá práce s míčem.

Důležité je, aby to, co hráči předvádí v tréninku, přenesli i do utkání. A je v podstatě jedno proti komu budeme zrovna hrát.

Tak nezbývá než věřit, že hráči budou i nadále poctivě pracovat a pak nemám strach o jejich budoucnost.