Výtečné utkání dorostu s velkým favoritem

30. 4. 2023 ()

sobota 29.4.2023, mistrovské utkání krajské soutěže dorostu

TJ Lokomotiva Karlovy Vary    -     Baník Svatava "B"     1 : 2 ( 0 : 1 )

Branky :

34´ 0:1,  50´ 0:2, 58´ Jiránek 1:2

Sestava týmu LKV :

Habor I. - Vlček, Rolenc, Jiránek, Buriánek J., Habor M., Šustr, Síbrt,  Smrt M., Planeta T., Smrt V., Voborský

Nepřítomni :

Badal, Hořt, Kalenda, Hudec, Paluška, Planeta M.

Hodnocení utkání :

Opět nás čekal soupeř, který se "pere" o vítězství v naší soutěži. Otázkou tedy bylo, zda dokážeme navázat na výborných úvodních 20 minut v Habartově. Bohužel ani tentokrát jsme se nedokázali sejít ve slušném počtu, i když nás dle předpokladu čekal fyzicky velmi náročný zápas. Naštěstí nám pomohli Čenda Vlček a Mischa Habor, kteří krátce předtím odehráli celý zápas za žáky.  Takže příliš optimismu nebylo na místě. Přesto anebo právě proto se dorostenci semkli a hráli se soupeřem výbornou partii, která v sobě měla výbornou úroveň. Poločas skončil 0:1, když se naší výborně hrající obraně nepodařilo zachytit jeden z dlouhých odkopů od branky soupeře, ten propadl a soupeř po této chybě šel do vedení. Nicméně kdyby střelu V. Smrta nezastavila tyč branky soupeře, mohlo být pro nás ještě lépe.

Druhý poločas se nesl v podobném duchu. Při jedné skrumáži před naší brankou jsme nebyli dostatečně důrazní a soupeř přidal druhou branku. Otázkou bylo, zda a jak to "zacloumá" s naším týmem. Ale kluci to tentokrát nevzdali, podařilo se nám snížit na rozdíl jediné branky a soupeř viditelně začal ztrácet jistotu. Soupeř hraje o první místo, a proto by pro něj případná bodová ztráta byla velkou komplikací. Proto hodně přidali, ještě více se snažili o ohrožení naší branky. Tak trošku šli na riziko a pro nás se tak otvíral prostor pro naše rychlé protiútoky. My jsme úspěšní ale nebyli a ani soupeř již nedokázal překonat naše obětavě hrající hráče. A protože se zranil Simon Rolenc, již nebylo možno hráče prostřídávat. Dohráli jsme toto utkání s velkým sebezapřením.

Co dodat :

Někdy už to tak bývá, že když se nedá očekávat příliš optimistický průběh a výsledek utkání, tak to naopak přinese neočekávané, A to se dnes stalo ……

Důležité bylo, že jsme první branku inkasovali až v závěru poločasu. A ani druhá branka nás nezlomila, naopak jsme dokázali odpovědět. Musím říct, že se tentokrát hrál i za našeho přispění velmi dobrý fotbal. Soupeř byl ale přece jen lepší a vyhrál zaslouženě. Jenže se na těsné vítězství opravdu hodně nadřel. Naši hráči zaslouží naprosté absolutorium. Výborný týmový výkon a to i přesto, že jsme díky "improvizované" sestavě museli trochu změnit herní rozestavení a to hlavně ve hře směrem dopředu. A jednotlivci : Hlavně v druhém poločase místy v brance čaroval Ivan Habor, některé jeho reflexní zákroky byly opravdu hodně nadstandardní. Obranná trojice Matěj Smrt, Tomáš Planeta a Kuba Sibrt i již plně osvojila hru na tři stopery. Až na jedno "propadnutí míče" byli prostě naprosto spolehliví. Hrají v tomto složení už několikátý zápas a už ví, co a jak …..

Kraje opět neúnavně pilovali Vašek Šustr a Honza Buriánek. Nějak moc nechápu, kde berou tolik síly k "jízdě" nahoru - dolu.  Obranu velmi dobře podporovali Simon Rolenc a taky Čenda Vlček, který s námi hrál první zápas a zapadl svojí náturou velmi dobře. Po odstoupení Simona jeho místo trochu "nesměle" zastoupil Roman Voborský a chvíli mu trvalo, než se dostal do zápasu. Ofenzívu velmi dobře doplňovali Mischa Habor a Lukáš Jiránek, Vojta Smrt měl na můj vkus trochu vlažný začátek, ale postupně se stal pro obránce soupeře velmi nepříjemným a "otravným buldokem". Lukáš Jiránek tentokrát dostal více ofenzivních úkolů a myslím, že mu tato role seděla velmi dobře. Mám radost z toho, co tentokrát kluci odvedli po celý zápas. Na to, že tréninkový proces neprobíhá tak zcela dle mých představ, tak kluci doslova odjezdili skoro bez střídání celý zápas. Opět se ukázalo, co dělá při fotbale "hlava". I přes velkou únavu to kluci nevzdali, sami ovlivnili svým přístupem průběh zápasu a opět sami sobě dokázali, co v nich je. S výborným soupeřem odehráli vynikající zápas a chci věřit, že i jejich sebevědomí se posunulo směrem nahoru. I prohra s tímto soupeřem byla a je v současném rozpoložení vlastně výhrou. Ono vlastně nechybělo moc a mohli jsme s tímto soupeřem bodovat. Škoda je, že se stále nedokážeme sejít k utkání ve větším počtu. Nicméně přesto nebo právě proto, smekám před tím, co dnes hráči předvedli. Pro mě platí, že ne každá výhra musí přinést uspokojení, naopak i prohra může být v podstatě výhrou. To zcela platí po dnešním utkání. Kluci prohráli, ale mohli odejít se  zdviženou hlavou.