Dorostence může opět mrzet mizerná produktivita před brankou soupeře

30. 10. 2022 ()

TJ Sokol Stará Voda     -    TJ Lokomotiva Karlovy Vary   8 : 2 ( 3 : 0 )

Branky : 15´ 0:1, 30´ 0:2,  42´ 0:3, 60´ 0:4, 65´ 0:5, 66´ 0:6, 81´ 0:7, 86´ Martin 1:7, 88´ 1:889´ Martin 2:8

Sestava týmu LKV :

Habor I. - Planeta T., Rolenc, Jiránek, Šustr, Habor M., Hořt, Badal, Smrt V., Smrt M., Kalenda, Planeta M., Paluška

Nepřítomni :

Ryšavý, Kopecký, Čechura, Buriánek L., Buriánek J., Holub, Vošmik, Novotný, Síbrt, Voborský

Hodnocení utkání :

K utkání jsme nastoupili hodně oslabení a hlavní pokyn před utkáním byl, aby se hráči snažili navázat na to, o co se snažíme v trénincích. To znamená trpělivá kombinace, a nedržet zbytečně dlouho míč na kopačkách, ale snažit se hrát rychle. A ono se to docela dařilo, bylo to velmi vyrovnané a my jsme se opět zahodili dvě "tutovky". Bohužel …. Soupeř neměl tolik šancí, ale my jsme bohužel opět několikrát chybovali a do přestávky jsme šli tří brankovým mankem. Navíc se po obranném zákroku ošklivě zranil Jarda a do druhého poločasu už nenastoupil kvůli zranění ani Pavel.

Do druhého poločasu jsme tak nastoupili s vědomím, že zbytek hráčů bude muset zbytek utkání dohrát, bez možnosti střídání. Postupně tak hráčům Lokotky zcela pochopitelně ubývaly síly a soupeř začal dominovat a to hlavně díky fyzicky vyspělejším hráčům. Soupeř nás v závěru utkání "mlel" a laxního přístupu domácích v bránění pak dvakrát využil Martin a trochu zmírnil konečný výsledek.

Co dodat :

Věkově i fyzicky vyspělejší soupeř dokázal svých "předností" využívat. Hlavně ale v druhém poločase. Zase ale musím vyzvednout naše hráče jako tým. Bojovali a já musím říct, že to byl, když ne nejlepší, tak určitě jeden z nejlepších zápasů podzimní části. Kluci se snažili o to, co jsem po nich, před zápasem chtěl. Snažili se opravdu hrát fotbal a je jen škoda, že jsme v prvním poločase nedokázali využít připravených brankových příležitostí. Naopak laciné branky nás sráží a to je škoda. Ale pojedeme dál nastoupenou cestou, protože jsem viděl několik velmi zajímavých individuálních výkonů. Ivan na jedné straně předvedl několik nejistých zákroků, aby na straně druhé opět ukázal své umění, kdy je individuálně velmi úspěšný v nájezdech soupeře.  V obraně si velmi dobře vedli Lukáš, Jarda a Matěj. I když jim postupně síly docházely, přesto odvedli velmi dobrý výkon. Standa měl velké potíže s rychlostí hráčů domácích. Hodně se mi tentokrát líbil Simon a svoji fotbalovou kvalitu ukázal mladíček Mischa. Pro něj bylo velmi důležité, že "musel" odehrát větší porci proti výrazně starším hráčům. Myslím, že mu to hodně zvedlo sebevědomí. Oba dva ve středu zálohy byli velmi šikovní a nebylo tam rozhodně tolik ztrát jako v předchozích utkáních. Vašek příkladně dře, ale musí zlepšit úspěšnost v soubojích a v přesnosti přihrávek. Velmi zajímavou kopací techniku předvedl Vojta a řekl bych, že ukázal něco, co mi v týmu docela chybělo. Tomášovi nelze upřít snahu a bojovnost na posici podhrotu, ale Mischa byl na tomto postu konstruktivnějším hráčem. Nicméně druhý poločas jsme to vyzkoušeli na postu stopera místo zraněného Jardy a musím říct, že tam byl Tomáš vynikající. Rozhodně pro něj, pro mě i pro tým velmi zajímavá informace. Navíc v této roli dokáže uplatnit svoje nezaměnitelné vůdčí schopnosti. Filip a Martin toho hodně naběhají, ale od obou to je takové divoké, příliš individuální a neurovnané. Jsem ale rád, že se Martin v druhém poločase zklidnil a více se snažil o kombinaci. Na druhé straně se ale dvakrát prosadil individuálně a byl v zakončení přesný. Pavel se musí zbavit zbytečného respektu ze starších hráčů a přidat v osobních soubojích. Za mě ale musím říci, že tato prohra dala možná hráčům fotbalově více než výhra v Bochově. Zase jsem velmi spokojený s tím, jak se hráči snažili a bojovali. Opět a zase jsme částečně dojeli na produktivitu, s nějakou tou vstřelenou brankou v prvním poločase by se nám hrálo přece jen lépe. Celkově jsem spokojený s prací týmu. To platí hlavně v tréninku, v zápasech se musíme naučit dávat branky. A o tom to je …..

Dorostenci jsou výborná parta a je radost s nimi pracovat. Mrzí mě ztráta Jardy, bude nám několik měsíců chybět. Nejen fotbalově ……